19 grudnia 2019

"O tym, że to słuszny wybór, przekonaliśmy się już na etapie wdrożenia" - Case Study - ELE Taxi

ELE TAXI to nie tylko jedna z największych korporacji taksówkowych w Warszawie (1500 taksówek), ale również pomysłodawca i lider projektu TAXI Polska – ogólnopolskiej sieci firm TAXI działających w 30-stu miastach Polski, skupiających łącznie 6000 licencjonowanych taksówkarzy, realizujących usługi w ramach ujednoliconych systemów zarządzania płatnościami oraz logistyką obsługi zamówień. Sprawne funkcjonowanie tak dużej organizacji wymaga nie tylko profesjonalnego zaplecza logistycznego ale również rozbudowanej infrastruktury IT, obsługującej setki tysięcy połączeń z aplikacji mobilnych (TAXI Polska), terminali płatniczych, bazy danych i wielu innych programów wspierających.

O tym, w jaki sposób zarządzać bezpieczeństwem tak rozbudowanej sieci z pomocą rozwiązań Stormshield Network Security opowiada Marcin Kaczmarski, administrator IT.

Kraj: Polska
Sektor: Usługi

ZAUFANY PRODUKT

Obecnie za bezpieczeństwo całej naszej infrastruktury odpowiadają dwa urządzenia UTM Stormshield SN710. Decyzja o wyborze tego konkretnego rozwiązania była o tyle prosta, że już wcześniej korzystaliśmy z urządzeń NETASQ U150S (protoplasta najnowszych rozwiązań Stormshield) i byliśmy z nich bardzo zadowoleni. Pracowały w naszej firmie praktycznie bez przerwy przez wiele lat i nigdy nie sprawiały nam problemów. Byliśmy z nich tak zadowoleni, że prawdopodobnie w ogóle nie myślelibyśmy o przejściu na inny produkt, gdyby nie fakt, że na skutek ciągłej ewolucji infrastruktury ich wydajność okazała się dla naszych potrzeb niewystarczająca. Na ich następców wybraliśmy rozwiązania Stormshield, z góry wiedząc, że będziemy mogli na nich polegać – w końcu to dawny NETASQ.

O tym, że to słuszny wybór, przekonaliśmy się już na etapie wdrożenia. Nie trwało ono nawet jednego dnia, a migracja liczącej ponad 400 reguł konfiguracji z NETASQ U150S przebiegła bez najmniejszych problemów

Marcin Kaczmarski
Administrator IT

PEŁNY PRZEGLĄD SIECI

Gdybym miał wskazać jedną funkcję rozwiązań Stormshield, bez której nie wyobrażam sobie codziennej pracy, byłoby to bez wątpienia Stormshield Visibility Center, czyli centralny kolektor logów. To potężne narzędzie, dzięki któremu wszystkie kluczowe informacje na temat aktywności wewnątrz firmowej sieci mamy na wyciagnięcie ręki. Nie tylko ułatwia to bieżącą administrację ale również pozwala szybciej reagować na wszelkie incydenty bezpieczeństwa. Fakt, opanowanie jego obsługi wymagało trochę czasu, jednak jest to zrozumiałe – w końcu nie dość, ze mamy do czynienia z rozwiązaniem o olbrzymiej funkcjonalności, to przy tym jest ono w pełni konfigurowalne. Najważniejsze jednak, że włożony wysiłek zaprocentował i to o wiele bardziej, niż początkowo zakładaliśmy

OCHRONA W MIARĘ POTRZEB

Podstawowym zadaniem urządzenia UTM jest ochrona sieci i w tej roli wykorzystywane przez nas rozwiązania Stormshield spisują się wzorowo. Wśród licznych przygotowanych w tym celu funkcji szczególnie przydatna okazała się w naszym przypadku możliwość blokowania połączeń w oparciu o kraj ich pochodzenia. Jako TAXI Polska jesteśmy firmą z definicji działającą na terytorium Polski, w związku z czym nie potrzebujemy ruchu z Rosji czy Chin, bo wiemy, że nie generują go nasi klienci. Jego wyeliminowanie nie tylko poprawiło bezpieczeństwo naszej sieci, ale również znacząco odciążyło infrastrukturę.

Olbrzymią zaletą rozwiązań Stormshield jest ich bezawaryjność. Pod tym względem wyrastają na godnych następców swoich poprzedników z logo NETASQ. Stormshield SN710 pracują w naszej sieci już od ponad dwóch lat i jak do tej pory nie odnotowaliśmy żadnej awarii

Marcin Kaczmarski
Administrator IT

STABILNOŚĆ I PEWNE WSPARCIE

Zarówno same urządzenia jak i poszczególne usługi działają stabilnie, zapewniając naszej firmie i partnerom TAXI Polska ciągłość działania. To w tej branży szalenie istotne, ponieważ realizujemy usługi 24 godziny na dobę. Poza tym – w razie potrzeby – zawsze możemy liczyć na pomoc ze strony wsparcia technicznego, które w języku polskim świadczy dystrybutor rozwiązań Stormshield - firma DAGMA. Z usług supportu mieliśmy okazje skorzystać kilkukrotnie i za każdym razem spotkaliśmy się z pełnym profesjonalizmem oraz rzeczowym i merytorycznym podejściem do tematu.

Pobierz jako PDF

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach:

Piotr Zielaskiewicz
senior product manager STORMSHIELD

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną:
zielaskiewicz.p@dagma.pl
32 259 11 38