Filtruj:
Wyszukaj:
Z wypowiedzi przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji, w tym wicepremiera Krzysztofa Gawkowskiego, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach wynika, że intencją jest, aby jeszcze w 2. kwartale zakończył się rządowy etap prac nad ustawą o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.
W dobie coraz częstszych cyberataków na instytucje publiczne, samorządy lokalne stają przed koniecznością nie tylko cyfryzacji, ale również odpowiedniego zabezpieczenia swoich zasobów. Ransomware, wycieki danych czy ataki DDoS - to tylko część realnych zagrożeń, z jakimi mierzą się urzędnicy odpowiedzialni za systemy IT.
Skuteczne cyberataki na podmioty będące częścią administracji i infrastruktury krytycznej pokazują, że wzmacnianie odporności sfery cyfrowej ma kluczowe znaczenie dla państwa i gospodarki. Do końca marca trwa przyjmowanie wniosków w programie Cyberbezpieczny Rząd.
Standard ten stanowi kompleksowe ramy zarządzania ryzykiem związanym z wdrażaniem cyberbezpieczeństwa w przemysłowych systemach automatyki i sterowania (IACS). Certyfikacja IEC 62443-4-1 gwarantuje, że rozwiązania Stormshield zostały opracowane zgodnie z najlepszymi praktykami w zakresie bezpieczeństwa, stosowanymi w złożonych systemach przemysłowych.
Przedstawiona 7 lutego 2025 roku nowelizacja projektu ustawo o KSC to kompromis - komentują eksperci Stormshield i DAGMA Bezpieczeństwo IT.
Redakcja magazynu „IT Professional” przetestowała urządzenie Stormshield SN-L-Series-2200 i potwierdziła jego skuteczność, wskazując je jako solidne rozwiązanie zarówno dla środowisk IT, jak i OT.
W 2025 roku przedsiębiorców oraz administrację publiczną czekają wyzwania związane z wejściem w życie obowiązków wynikających z prawodawstwa krajowego i rozporządzeń UE. Eksperci Stormshield i DAGMA Bezpieczeństwo IT wyjaśniają najważniejsze kwestie z nimi związane.
Wojna w Ukrainie i cyberprzestrzeni, stałe dostosowywanie się jednostek publicznych do zmieniającego się krajobrazu cybernetycznego oraz konieczność zapewnienia ciągłości funkcjonowania i bezpieczeństwa pracy - to trzy główne powody, dla których Sąd Apelacyjny w Katowicach we wszystkich podległych 37 jednostkach wprowadził rozwiązania francuskiego producenta Stormshield.
W Stormshield rozumiemy, jak ważne jest efektywne zarządzanie dostępem do zasobów internetowych, dlatego z dumą przedstawiamy polski URL Filtering 2.0 - nową odsłonę naszego narzędzia do filtrowania adresów URL, stworzoną przez ekspertów z DAGMA Bezpieczeństwo IT we współpracy z klientami i dostosowaną do specyfiki polskiego rynku.
Priorytetami Polskiej Prezydencji w UE pozostają kwestie związane z bezpieczeństwem. W tym kontekście działaniami, które mogą znacząco poprawić jego poziom i przygotować społeczeństwo na wyzwania cyfrowego świata są inwestycje w edukację, rozwój systemowych rozwiązań oraz wzmacnianie partnerstw publiczno-prywatnych w obszarze cyfrowym.