Filtruj:
Cyberzagrożenia to problem małych, średnich i dużych firm. Warto potraktować je w kategorii wyzwań na 2023 rok, bo cyberprzestępczość to jeden z niewielu sektorów gospodarki niepodatny na recesję. Trzy istotne aspekty ułatwiające przekonanie osób decyzyjnych, że sfera IT to obszar o strategicznym znaczeniu z perspektywy każdego przedsiębiorstwa, prezentuje ekspert Stormshield, wytwórcy rozwiązań z obszaru cyberbezpieczeństwa.
Gmina Jasienica leży w powiecie bielskim na południu województwa śląskiego, na pagórkowatym obszarze u styku trzech krain geograficznych: Beskidu Śląskiego, Pogórza Cieszyńskiego i Kotliny Oświęcimskiej. Należy do największych gmin w Polsce. Do dzisiaj jej mieszkańcy w mowie potocznej posługują się gwarą śląskocieszyńską i pieczołowicie przechowują typowy strój cieszyński, jeszcze niedawno powszechnie noszony.
Wielowymiarowa integracja sieci OT z sieciami IT niesie za sobą wiele korzyści. Usprawnienie procesów produkcyjnych i usługowych czy dokładniejsza analiza danych – to jedne z fundamentów rozwoju firm. Jednocześnie otwartość na komunikację ze światem zewnętrznym zwiększa podatność na cyberataki, także te skierowane na infrastrukturę przemysłową.
Ofiarą przestępców stała się firma RIOT Games Inc., twórca popularnego tytułu "League of Legends". Jak ujawniła firma cyberprzestępcy wykradli kody źródłowe gry i zażądali okupu. Eksperci Stormshield, europejskiego producenta rozwiązań z obszaru bezpieczeństwa IT, wśród głównych zjawisk związanych z cyberzagrożeniami wymieniają rosnącą presję na producentów gier.
Czesi głosują na prezydenta, ale odbywa się to w cieniu ataków na strony internetowe kandydatów i instytucje publiczne. Eksperci ostrzegają, że to może być test przed zmasowanym cyfrowym uderzeniem na Polskę. Artykuł z komentarzem Aleksandra Kostucha- eksperta Stormshield, ukazał się w portalu Rzeczpospolita.
W wyniku incydentu, o którym poinformowano 15 stycznia br., w ręce przestępców trafiły wrażliwe dane pacjentów ośrodka medycznego z Otwocka. Przestępcy zaszyfrowali dane osobowe i kontaktowe, w tym numery PESEL oraz wyniki badań i dokumentację medyczną, pacjentów korzystających z usług centrum w latach 2018 - 2023.
Zagrożenie w cyberprzestrzeni jeszcze nigdy nie było tak duże, ale rok 2023 może jednak być przełomowy, bo internetowi przestępcy sięgają po nową broń i cele. Artykuł ukazał się w dzienniku Rzeczpospolita i zawiera komentarze Kamila Sadkowskiego, eksperta ds. cyberbezpieczeństwa w ESET oraz Aleksandra Kostucha, inżyniera Stormshield.
Mijający rok to kolejny, który stał pod znakiem ogromnej aktywności cyberprzestępców. Swoimi opiniami na temat szczególnie interesujących wydarzeń związanych z tematyką #cybersecurity dzielą się Aleksander Kostuch, inżynier Stormshield oraz Kamil Sadkowski, starszy specjalista ds. cyberbezpieczeństwa w ESET.
Wedle raportu dot. cyberbezpieczeństwa, przedstawionego przez firmę Ivanti, 97 proc. ankietowanych specjalistów zadeklarowało, że organizacje, na rzecz których działają, są przygotowane do obrony przed cyberatakami, a jednocześnie aż 20 proc. z nich uznaje, że i tak nie byliby w stanie im zapobiec. Badanie przeprowadzono z udziałem 6500 kierowników, specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa i pracowników biurowych. Jak zwraca uwagę ekspert ESET, ludzie niezmiennie stanowią główny czynnik ryzyka i najczęstszy cel ataków hakerskich, pozostając jednym z najsłabszych ogniw systemu bezpieczeństwa.
W najnowszym, grudniowym numerze miesięcznika IT Professional znalazła się dokładna analiza urządzenia Stormshield SN-M-Series 720, które zapewnia kompleksową ochronę na brzegu sieci. Urządzenie dedykowane małym i dużym organizacjom otrzymało w teście bardzo wysoką ocenę 9/10, zyskując jednocześnie rekomendację redakcji IT Professional.