Filtruj:
Wyszukaj:
Jak wynika z raportu Izby, wieloletnie zaniedbania - nieświadomość zagrożeń, brak jednoznacznych wytycznych, używanie domen publicznych bez stosownych umów gwarantujących bezpieczeństwo sprawiają, że podstawowe elementy systemu ochrony danych osobowych w jednostkach samorządowych były nieskuteczne.
Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski ogłosił kontynuację programu Cyberbezpieczny Samorząd. Ekspert Stormshield wskazuje, że to dobra decyzja, bowiem niedostatek odpowiednich zasobów finansowych nadal stanowi istotną przeszkodę w budowie skutecznych strategii obronnych infrastruktury cybernetycznej. Dbałość o bezpieczeństwo IT JST istotna jest również w perspektywie implementacji wymogów dyrektywy NIS2.
Jakie wyzwania w branży związanej z cyberbezpieczeństwem przyniesie 2024 rok? Przed nami z pewnością wiele ciekawych wydarzeń, ale również realizacji zadań związanych z wchodzącą w życie dyrektywą NIS2. To także bardzo ważny rok dla JST w związku z programem „Cyberbezpieczny samorząd”’. W 373 odcinku podcastu „Cyber, cyber” gościem Cypriana Gutkowskiego był Aleksander Kostuch, inżynier Stormshield. Polecamy!
Dwa głośne przypadki nim minęła pierwsza połowa stycznia - tak rozpoczął się 2024 rok w cyberbezpieczeństwie. Łączna liczba wrażliwych danych, które trafiły w niepowołane ręce liczona jest w setkach gigabajtów i obejmuje miliony rekordów, a ich charakter może posłużyć przestępcom do tworzenia scenariuszy ataków, wymierzonych w klientów tych instytucji.
Uzyskanie certyfikatu Common Criteria (CC) EAL 4+ to kolejny dowód zaufania ze strony ANSSI oraz nowy etap w procesie certyfikacji i kwalifikacji rozwiązań dostarczanych przez Stormshield.
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, jako instytucja publiczna, jest w szczególnym położeniu na mapie cyberzagrożeń, a jej infrastruktura IT z uwagi na rozproszony charakter wymaga stałego dbania o wysoki poziom odporności na cyfrowe wyzwania. W przypadku rozwiązań, które zabezpieczają stacje robocze, serwery oraz chronią przed atakami z zewnątrz GDOŚ zdecydowała się na europejskich producentów, słowacką markę ESET oraz francuskiego Stormshield.
Komisja Europejska zaprezentowała projekt rozporządzenia delegowanego ustanawiającego kodeks sieci dot. przepisów sektorowych w zakresie aspektów cyberbezpieczeństwa transgranicznych przepływów energii elektrycznej. Nowy kodeks ma kluczowe znaczenia dla operatorów sieci energetycznych, będących częścią infrastruktury krytycznej.
Czytelnicy oraz redakcje miesięczników IT Professional oraz IT w Administracji już po raz 12. wybrały i nagrodziły prestiżowym tytułem rozwiązania, które wyróżniają się na rynku cyberbezpieczeństwa. Marki znajdujące się w portfolio DAGMA Bezpieczeństwo IT zwyciężyły w kategoriach „antywirus”, „oprogramowanie i rozwiązanie chmurowe -antywirusy” oraz „urządzenia zabezpieczające”.
Igrzyska Europejskie to wysokiej klasy wielonarodowa impreza sportowa o globalnym zasięgu, dedykowana najlepszym zawodnikom Europy i promująca najcenniejsze wartości sportu oraz ruchu olimpijskiego. Tegoroczne wydarzenie zorganizowano w Krakowie oraz innych miastach woj. Małopolskiego i Śląskiego. W zawodach, które odbyły się od 21 czerwca do 2 lipca 2023 roku rywalizowało ok. 6,5 tys. zawodników w 29 dyscyplinach, a na trybunach pojawiło się blisko 200 tys. kibiców.