Filtruj:
Wyszukaj:
Skala wyzwań rośnie a dbałość o odpowiednie zabezpieczenie systemów informatycznych oraz sieci przemysłowych po stronie przedsiębiorstw i instytucji za nią nie nadąża. „Ministerstwo Cyfryzacji chce zadbać o podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w naszym kraju, mając świadomość w jakim miejscu układanki geopolitycznej aktualnie się znajdujemy”, mówi ekspert Stormshield. Dodaje, że mimo wyzwań jakie pojawiają się w związku z nową ustawą, należy ocenić te działania ocenić pozytywnie.
Nowe urządzenie zaprojektowano specjalnie z myślą o małych i średnich organizacjach. Innowacyjny SN-XS-170 oferuje wydajność firewalla na poziomie 3 Gbps i zawiera jedno z najbardziej zaawansowanych zestawów funkcji bezpieczeństwa dostępnych na rynku.
Jak wskazuje organizacja branżowa ISC2, rosnąca luka zawodowa w obszarze cyberbezpieczeństwa sprawia, że do zapewnienia potrzeb w tej dziedzinie potrzeba ok. 4 milionów dodatkowych specjalistów. Również w Polsce większość przedsiębiorstw boryka się z ich niedoborem.
Gościem Cypriana Gutkowskiego w studiu Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń był inżynier Stormshield, Aleksander Kostuch, aby porozmawiać o nowej platformie edukacyjnej - Akademii Stormshield. Dla kogo dokładnie jest ta platforma? Jakie korzyści przynosi jej użytkownikom? I co wyróżnia ją na tle innych narzędzi? Wszystkiego dowiecie się z rozmowy, zapraszamy do słuchania!
"Niebieski Ekran Śmierci" (BSOD), czyli pokłosie błędu w oprogramowaniu CrowdStrike pojawił się - wedle szacunków - na ekranach ok. 8,5 mln urządzeń na całym świecie. Lotnictwo, bankowość czy ochrona zdrowia - problemy dotknęły blisko 60 proc. firm z listy Fortune 500 prowadzących działalność w wielu kluczowych branżach.
Firewall to podstawowa bariera ochronna przed atakami sieciowymi i jedno z urządzeń, na których dofinansowanie można uzyskać w ramach programu Cyberbezpieczny Samorząd. „Nawet najbardziej zaawansowane urządzenie jest warte tyle, ile praca włożona w jego prawidłową konfigurację i utrzymanie” komentuje inżynier Stormshield.
Już tylko dni odliczamy do momentu, gdy w Paryżu zapłonie olimpijski ogień. Przygotowania do największej sportowej imprezy świata obejmują również specjalistów cyberbezpieczeństwa. Znaczna część jej uczestników, czyli 4 miliardy telewidzów i 12 milionów kibiców na arenach zawodów, 30 tys. wolontariuszy i 10 tys. sportowców reprezentujących ponad 200 krajów, w tym Polskę będzie narażona na cyfrowe niebezpieczeństwa.
Trwają prace nad nowelizacją Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Akt wprowadzi do polskiego prawodawstwa założenia dyrektywy NIS2. Jak zwracają uwagę eksperci Stormshield, zaletą projektu jest jego szeroki zakres, który pozwala w oparciu o proponowane przepisy systemowo budować krajową cyberodporność.
Wciąż duży odsetek firm nie wie o nakładanych na nie obowiązkach związanych z NIS2. Jednocześnie w opinii specjalistów wiele przedsiębiorstw nie jest w stanie nadążyć za nakładanymi na nie wymaganiami, o czy mówiono w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Coraz częściej cyberprzestępcy poszukują podatności w kodzie źródłowym wytwórców oprogramowania zabezpieczającego, by poprzez skuteczny atak na ten element łańcucha dostaw podejmować wrogie działania wymierzone w korzystające z niego podmioty.