Filtruj:
Wyszukaj:
Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa donoszą o kolejnym incydencie z wykorzystaniem malware’u Triton, który przed rokiem sparaliżował saudyjską instalację petrochemiczną. Najnowszy atak stanowi najprawdopodobniej element szeroko zakrojonej kampanii hakerskiej, skierowanej przeciwko obiektom przemysłowym.Skutki dla instytucji przemysłowych mogą być poważne. Jak zabezpieczyć firmę przed tego typu zagrożeniami?
Szukaliśmy uniwersalnej zapory sprzętowej all-inclusive, czyli zawierającej równocześnie funkcje load balancingu, raportowania i kontroli użytkowników. Padło na rozwiązanie klasy UTM, ale ponieważ w większości urządzeń za moduł raportujący trzeba było dopłacić, wybór szybko zawęził się do jednego producenta. Tak do Instal Kraków trafił nasz pierwszy NETASQ – model F200. Od tamtego czasu nie mielismy problemów z bezpieczenstwem i obciazeniem sieci, a siegajac po nowsze wersje rozwiazania – obecnie korzystamy z modelu SN710 – utwierdziliśmy się w przekonaniu, że wybór był słuszny. Jan Plebankiewicz - Informatyk
W ostatnim czasie pojawiły się wiadomości e-mail, które informowały pracowników polskich firm o zapełnieniu firmowej skrzynki pocztowej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że „administrator systemu” – adresat wiadomości – prosił o przesłanie m.in. swojego loginu i hasła oraz… numeru telefonu, w celu odzyskania dostępu do skrzynki.
Ta historia wydarzyła się naprawdę. Martin Gottesfeld, 34-letni amerykański haker przeprowadził ataki DDoS na szpital dziecięcy w Bostonie oraz zakład psychiatryczny we Framingham. W ten sposób zakłócił działalność placówek medycznych na okres dwóch tygodni. W zeszły czwartek został skazany na 10 lat więzienia. W opinii Piotra Zielaskiewicza, product managera Stormshield w Dagmie, szpitale coraz częściej są atakowane przez cyberprzestępców, nie tylko za pomocą DDoS.
Jak donosi agencja prasowa Reuters, cyberprzestępcy mogli uzyskać dostęp do pół miliona włoskich kont email, podpisywanych specjalnym certyfikatem bezpieczeństwa. Wśród ofiar znaleźli się również urzędnicy państwowi, dziewięć tysięcy włoskich sędziów, a także członkowie międzyrządowej agencji bezpieczeństwa i ministrowie. Marco Genovese z firmy Stormshield, zajmującej się zabezpieczaniem sieci firmowy, radzi, w jaki sposób uniknąć podobnych sytuacji.
Firma STORMSHIELD znana m.in. z rozwiązań Next Generation Firewall i UTM przeznaczonych do kompletnego zabezpieczania sieci firmowych, poszerzyła swoje portfolio o rozwiązania SN2100, SN3100 i SN6100. Jak wskazuje Piotr Zielaskiewicz, product manager Stormshield w firme DAGMA, która jest dystrybutorem tych produktów, nowe modele, dzięki m.in. bardzo wysokiej wydajności oraz modularnej budowie, umożliwią dowolną konfigurację i wymienianie interfejsów sieciowych.
W piątek, 15 września w hotelu Narvil w Serocku, odbyło się jubileuszowe, dziesiąte już spotkanie partnerów handlowych firmy DAGMA, dystrybutora rozwiązań bezpieczeństwa IT takich firm jak ESET, STORMSHIELD, Barracuda Networks, Safetica czy Proget. W wydarzeniu wzięło udział blisko pięćdziesięciu partnerów handlowych tego dystrybutora. Podczas wieczornej gali nagrodami Tytanów Sprzedaży ESET oraz Liderów Stormshield wyróżniono najlepszych resellerów ESET i STORMSHIELD.
12 czerwca 2018 r. aktualizacji uległa norma Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych, zawarta w dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/53/UE, dotycząca udostępniania na rynku urządzeń radiowych.
Południowoafrykańska firma ubezpieczeniowa Liberty Holdings padła ofiarą cyberataku. Szacuje się, że poufne dane osobowe milionów klientów, w tym tych klasy premium, może zostać ujawnionych. Ataku ransomware można było uniknąć, wdrażając do organizacji rozwiązania bezpieczeństwa Next-Gen UTM Firewall.
Bezpieczeństwo informatyczne systemów bankowych i finansowych jest regularnie wystawiane na próbę. I choć sektor finansowy w Polsce należy do tzw. infrastruktury krytycznej i jego ochrona jest priorytetyzowana, to z pewnością cyberprzestępcy testują skuteczność tych zabezpieczeń. Na świecie ataki ukierunkowane na instytucje finansowe zdarzają się regularnie. Dla przykładu, niespełna miesiąc temu siedem banków w Wielkiej Brytanii stało się celem ataku DDoS. Cyberbezpieczeństwo instytucji finansowych nie zależy wyłącznie od zastosowanych rozwiązań ochronnych. Dużo ważniejsza wydaje się edukacja pracowników z zakresu możliwych zagrożeń i sztuczek stosowanych przez cyberoszustów.