Filtruj:
Wyszukaj:
12 czerwca 2018 r. aktualizacji uległa norma Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych, zawarta w dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/53/UE, dotycząca udostępniania na rynku urządzeń radiowych.
Południowoafrykańska firma ubezpieczeniowa Liberty Holdings padła ofiarą cyberataku. Szacuje się, że poufne dane osobowe milionów klientów, w tym tych klasy premium, może zostać ujawnionych. Ataku ransomware można było uniknąć, wdrażając do organizacji rozwiązania bezpieczeństwa Next-Gen UTM Firewall.
Bezpieczeństwo informatyczne systemów bankowych i finansowych jest regularnie wystawiane na próbę. I choć sektor finansowy w Polsce należy do tzw. infrastruktury krytycznej i jego ochrona jest priorytetyzowana, to z pewnością cyberprzestępcy testują skuteczność tych zabezpieczeń. Na świecie ataki ukierunkowane na instytucje finansowe zdarzają się regularnie. Dla przykładu, niespełna miesiąc temu siedem banków w Wielkiej Brytanii stało się celem ataku DDoS. Cyberbezpieczeństwo instytucji finansowych nie zależy wyłącznie od zastosowanych rozwiązań ochronnych. Dużo ważniejsza wydaje się edukacja pracowników z zakresu możliwych zagrożeń i sztuczek stosowanych przez cyberoszustów.
Kilka miesięcy temu pracownik pewnego przedsiębiorstwa petrochemicznego opisał ciekawy przypadek ataku na swoją firmę, który został przeprowadzony za pomocą… ekspresu do kawy. Jak do tego doszło? Ekspert ze Stormshield wyjaśnia ten niecodzienny przypadek oraz radzi, w jaki sposób uchronić przedsiębiorstwo przed niespodziewanymi atakami
Sieci przemysłowe są w równym stopniu narażone na cyberataki co sieci korporacyjne. Jak wskazują eksperci z firmy Stormshield, coraz częściej dochodzi do łamania systemów kontrolnych przez cyberprzestępców. Takie działania paraliżują pracę kluczowych dla gospodarki instytucji przemysłowych narażając je na ogromne straty. Takim sytuacjom można zapobiec m.in. wymuszając na nich stosowanie odpowiednich zabezpieczeń. Na taki ruch zdecydował się rząd brytyjski, który nakazał największym przedsiębiorcom zwiększyć poziom ochrony swoich sieci firmowych. Niewywiązanie się z tego nakazu, może skutkować nałożeniem kary w wysokości 17 milionów funtów!
Firma STORMSHIELD, producent sprzętowych rozwiązań typu Next Generation Firewall i UTM przeznaczonych do kompletnego zabezpieczania sieci firmowych, poszerzyła swoje portfolio o urządzenie SNi40, dedykowane ochronie sieci przemysłowych. To, co wyróżnia SNi40, to kompaktowy rozmiar, możliwość montażu na szynie DIN oraz przystosowanie do pracy w miejscach m.in. o dużym zapyleniu.
Wyobraź sobie, że sieć w twojej organizacji została zhakowana i wszystkie komputery żądają opłacenia okupu za ich odblokowanie. Taka sytuacja miała miejsce niedawno w Szpitalu Regionalnym Hancock w Greenfield, USA, gdzie cyberprzestępcy zażądali zapłaty za odblokowanie dostępu do danych pacjentów. Zdaniem eksperta ze Stormshield, placówki medyczne coraz częściej będą narażone na taki rodzaj ataków.
5 grudnia w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród magazynów IT Professional oraz IT w Administracji, miesięczników dla specjalistów IT. Urządzenie STORMSHIELD SN210W zostało wybrane przez redakcję miesięcznika IT Professional Produktem Roku 2017 w kategorii UTM I FIREWALL.
Urządzenia STORMSHIELD chronią około 2 tysiące polskich organizacji, w tym m.in. 750 instytucji państwowych, 160 placówek szkolnych oraz 85 placówek medycznych. Wielu z tych klientów poleca rozwiązania STORMSHIELD podkreślając jego zalety, które wykorzystywane są w ich codziennej pracy.
Seria ataków zagrożeń szyfrujących typu ransomware WannaCry, Petya czy Bad Rabbit realnie wpłynęła w ostatnim czasie na poziom bezpieczeństwa firm na całym świecie. Rozwiązania STORMSHIELD skutecznie ochroniły swoich klientów przed skutkami tych ataków. Wszystko dzięki wielowarstwowej ochronie, jaką gwarantują urządzenia STORMSHIELD.