Filtruj:
Co wybrać - system antywirusowy i firewall, a może rozwiązania UTM lub next generation firewall – wielu dyrektorów finansowych zastanawia się czy wydatki na systemy zabezpieczające ich sieci teleinformatyczne i firmowe dane są naprawdę uzasadnione. W podjęciu stosownej decyzji może pomóc prosty rachunek ekonomiczny, uwzględniający ewentualne koszty, związany z zażegnaniem skutków ataków i przyrównaniu ich do kosztu zakupu rozwiązań ochronnych. W szacowaniu wydatków jakie firma ponosi po ataku na swoją sieć firmową może pomóc badanie IBM i Ponemon Institute, według którego koszt incydentu bezpieczeństwa może sięgnąć nawet 3,79 miliona dolarów.
Według opublikowanego przez Komisję Europejską indeksu gospodarki i społeczeństwa cyfrowego (DESI), tylko 44 procent Polaków posiada podstawowe umiejętności cyfrowe, takie jak: korzystanie z narzędzi biurowych, poczty elektronicznej czy komunikatorów internetowych. Skoro tylu Polaków nie wie jak poprawnie korzystać z komputera, równie prawdopodobne jest, że Polacy nie wiedzą, jak bezpiecznie korzystać ze sprzętu firmowego. To z kolei realne zagrożenie dla bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych polskich firm. Nie bez przyczyny od lat, w obiegowej opinii administratorów sieci, to właśnie pracownicy są najsłabszym ogniwem ochrony przed atakami wymierzonym w infrastrukturę firmową
Według badań firmy Gemius, aż 93 procent pracowników korzysta w czasie pracy z Internetu w celach prywatnych. Najczęściej w godzinach pracy Polacy odwiedzają w Internecie serwisy społecznościowe, robią w sieci zakupy, a nawet płacą swoje prywatne rachunki. Takie zachowania to dla firmy nie tylko realne straty, ale także wzrost ryzyka zainfekowania sieci firmowej, a nawet utraty kluczowych danych firmowych. Według ekspertów z firmy STORMSHIELD, producenta rozwiązań UTM do kompleksowej ochrony sieci firmowej, samo wprowadzenie odpowiednich zapisów do regulaminu pracy lub rozmowy dyscyplinujące mogą na niewiele się zdać. Konieczne jest posiłkowanie się rozwiązaniami monitorującymi aktywność pracowników w sieci firmowej.
Firma STORMSHIELD, producent rozwiązań klasy Unified Threat Management (UTM), wprowadziła do swoich rozwiązań funkcję sandboxingu w chmurze. Funkcjonalność nosi nazwę Breach Fighter i pozwala na analizę podejrzanych plików w odizolowanym środowisku, poza siecią firmową. Sama funkcja stanowi również rodzaj systemu wczesnego ostrzegania o nowych, rozprzestrzeniających się w danej chwili zagrożeniach i atakach. Wszystko dlatego, że informacja o tym czy przeanalizowany plik jest bezpieczny, czy też stanowi zagrożenie dla sieci firmowej, trafia do wszystkich urządzeń UTM firmy STORMSHIELD, które mają aktywną wspomnianą funkcję.
Firma STORMSHIELD, francuski producent rozwiązań do zabezpieczania sieci i punktów końcowych, otworzyła swój oddział w Polsce. Nowe biuro działa od początku maja i znajduje się w Warszawie. Szefem polskiego oddziału został Paweł Śmigielski, posiadający blisko 10-letnie doświadczeniem w branży IT Security.
,,Airbus ląduje na rynku IT” – wywiad z Rolfem van Gentem, Dyrektorem Netasq na Europę Północną i Wschodnią oraz Pawłem Jurkiem, wicedyrektorem ds. rozwoju w DAGMA, ukazał się właśnie w najnowszym wydaniu magazynu CRN. W wywiadzie m.in. o tym co działo się w Netasq przez ostatnie dwa lata, a także o nowej linii urządzeń STORMSHIELD.
W najnowszym plebiscycie Produkt Roku Networld, redakcja magazynu wybrała najlepsze produkty 2014 roku. Rozwiązanie STORMSHIELD znalazło się wśród zwycięzców.
NETASQ wprowadza do sprzedaży nową linię produktów STORMSHIELD, które oferują m.in.: pełne wsparcie protokołu IPv6, Full SSL VPN, automatyczny backup i archiwizację plików konfiguracyjnych, a także Microsoft Service Firewall, czyli bardzo szczegółowe zarządzanie filtrowaniem usług Microsoft.
Ochrona sieci, stacji roboczych i użytkowników za pomocą jednego urządzenia? Jeszcze niedawno małe i średnie firmy nie mogły sobie pozwolić na takie rozwiązania.
Firma NETASQ udostępniła nowy firmware 9.1 dla swoich rozwiązań UTM, przeznaczonych do kompleksowej ochrony sieci firmowych. Nowy firmware zwiększa wydajność silnika IPS w urządzeniach NETASQ nawet o 35%, a efektywność ochrony antywirusowej podnosi do 100%. Nowe oprogramowanie wprowadza również m.in. filtrowanie URL w chmurze, nową wersją modułu transparentnego uwierzytelniania (SSO) oraz opcję zapisu logów na kartach SD już od najniższych modeli.